Motto:

Na tomto místě bych se s Vámi chtěl podělit o některé své názory, postřehy a zážitky – prostě o takové ty osobní věci, které asi mají význam jenom pro mě a Vás zřejmě neohromí. Ale někdy je možná dobré vědět, kdo a proč Vám chce vnutit své knihy, a v nich svůj pohled na historii, osobnosti, země či dobu, které zákonitě vnímáme každý tak trochu po svém...

Vznik románu „Dva proti Říši“

9. 2. 2009 v 19.53

Kniha Dva proti Říši vznikala zvláštně. Ten nápad jsem nosil v hlavě dlouho – podvědomě možná od doby, kdy jsem v pubertě chodil kolem kostela sv. Cyrila a Metoděje v „Resslovce“ několikrát denně do školy. Dlouho jsem věděl, že ji chci napsat. Jen jsem si dlouho netroufal. Cítil jsem hlubokou úctu k lidem, kteří se na tehdejších událostech podíleli, a považoval jsem za nepatřičné, aby se o něco podobného pokoušel dvacetiletý, posléze třicetiletý cucák. Pokračování »

Poděkování

9. 10. 2008 v 11.33

Nemohu dost dobře začít ničím jiným než poděkováním Vám všem, kteří si můj román přečetli a kterým se líbil. Dostal jsem od řady čtenářů krásné maily či dopisy, a mnohem víc pozitivních reakcí jsem objevil napříč celým prostorem internetu. Musím na tomto místě pokorně přiznat, že jsem to nečekal.
Pokračování »


O autorovi

Jiří Šulc (*1969) je autorem románu Dva proti Říši, který napínavou románovou formou popisuje dramatické události spojené s atentátem na zastupujícího říšského protektora, SS-Obergruppenführera a generála policie Reinharda Heydricha, ke kterému došlo 27. května 1942 v Praze. Knihu vydala v roce 2007 Euromedia, která jí současně udělila prestižní Literární cenu Knižního klubu za rok 2006.