Operace Stonewall

Vánoce 1943. Německé námořnictvo zahajuje novou etapu jedné ze svých nejúspěšnějších operací – z Dálného Východu vyplouvá pět osamělých, rychlých lodí. Cíl: prorazit britskou námořní blokádu a dopravit v rozhodujícím roce války do Říše nedostatkové suroviny pro válečný průmysl.

Operační zpravodajské centrum britské Admirality o jejich cestě ví. Jak ale objevit tyto „lamače blokády“ dřív, než se ocitnou v Biskajském zálivu, pod ochranou ponorek, válečných lodí a letounů Luftwaffe? Odpovědí je operaceStonewall – Kamenná zeď. Spojené síly Královského námořnictva a Královských vzdušných sil musí přehradit Atlantik a lodě se surovinami za každou cenu zastavit.

I když to ještě netuší, osm mužů z posádky bombardéru B-24 Liberator československé 311. perutě RAF se stane klíčovými hráči celé operace. Jen na nich bude záležet, zda nejdůležitější z pětice lamačů spojeneckou blokádou pronikne.

Na hladině Atlantiku začíná hra na kočku a na myš. Hra, ve které vyhrát může jen jeden – ale prohrát mohou všichni…

Kniha „Operace Stonewall“ přesně rekonstruuje události, ke kterým ve zlomovém roce války skutečně došlo. Tento příběh o lidské odvaze a odhodlání opět dokazuje, že skutečný život je často mnohem napínavější než jakákoli fikce.


O autorovi

Jiří Šulc (*1969) je autorem románu Dva proti Říši, který napínavou románovou formou popisuje dramatické události spojené s atentátem na zastupujícího říšského protektora, SS-Obergruppenführera a generála policie Reinharda Heydricha, ke kterému došlo 27. května 1942 v Praze. Knihu vydala v roce 2007 Euromedia, která jí současně udělila prestižní Literární cenu Knižního klubu za rok 2006.